Sıva Filesi

Sıva filesi , yüksek alkali dayanımına sahip fiber cam elyafın iplik haline getirilerek sonrasında dokunması ve tutkal reçine ile kaplanarak renklendirilmesi ile elde edilen taşıyıcı donatı malzemesidir. Sıva filesi yalıtım gereken yapılarda dış ve iç cephelerinde kullanılır. Aynı zamanda sıva filesi zemin ve tavan yalıtımlarında sıcak ve soğuk iklim şartlarına karşı yapılan izolasyon yalıtımlarında donatı taşıyıcı malzeme olarak kullanılır.

Yapılarda, sıva filesi özellikle mantolama ısı yalıtımı yapımında sıva taşıyıcı donatısı olarak görev yapan sıva filesi, ihtiyaçları tam olarak karşılamaktadır. Sıva harçları ise alkali içerir. Bir sıva filesinin sıvaya yani alkaliye dayanıklı olması için yüksek mukavemetli saf camdan üretilmiş olması gerekir. Kalite anlayışımız gereği ithal ettiğimiz sıva fileleri piyasadaki en kaliteli ve yüksek mukavemetli cam elyafından üretilmektedir. Sıva fileleri yapılarda Isı Yalıtım Sistemleri Mantolama sıva filesi standartları CE normlarına göre üretilmektedir.

Sıva filesi genel olarak, mantolama ısı yalıtımlarında sıva filesi donatı taşıyıcı olarak kullanılmaktadır. Tüm mantolama ısı yalıtım uygulamalarında en kaliteli ve uzun ömürlü alkali dayanımı yüksek mantolama sıva filesi kullanılması gerekmektedir.

– Ayrıca sıva fileleri zemine atılacak şap uygulamalarında taşıyıcı ve şap çatlaklarını önleyici olarakta sıva filesi kullanılmaktadır.
– Sıva filesi iç cephelerde alçı sıva taşıyıcısı olarakta kullanılır.
– Alkali dayanımı yüksek olan Sıva filesi, iç ve dış cephelerde kaba sıva uygulamalarında taşıyıcı donatı filesi olarakta kullanılmaktadır.
– Sıva filesi ayrıca beton tablalarda asmolen strafor gibi yalıtım ürünlerinin altlarında sıva donatısı olarak kullanılmaktadır.
– Sıva fileleri bir diğer kullanım alanı cam mozaik malzemelerde taşıyıcı donatı olarakta kullanılabilir.
– Sıva filesi mantolamada kullanılan köşe çıtalarına da lamine edilerek fileli köşe çıtası olarak kullanılır.
– Fileli köşe çıtası köşe kenar bitimlerinde yalıtımın tam yapılmasını sağlamaktadır.

——————————————————————————————————————————————
SIVA FİLESİ
ÜRÜN
EBAT
BİRİM
AMBALAJ
Sıva Filesi 75 GR
100
M
50
Sıva Filesi 90 GR
100
M
50
Sıva Filesi 110 GR
100
M
50
Sıva Filesi 145 GR
100
M
50
Sıva Filesi 160 Gr
100
M
50