Halı Saha Uygulaması

Halı Saha Yapımı
Tesviyesi yapılmış olan zeminin, sahanın dört kenarının hatıl için kalıplanmasından sonra, etriyelenmiş demir donatısı kalıpların içine döşenir ve donatı içersine plastik borular 3 m. ara ile döşenir (Saha çitinde kullanılacak boruların montajı için) BS 18 kalitede harç ile betonlanır. Betonun priz almasının ardından kalıplar sökülür. Oluşan havuz içersine drenaj sistemli dolgu yapılır.Drenaj borularının saha dışına çıkan kısmı atık su kanalına bağlanır.Yapılan bu alt yapı detayı üzerine mıcır serilir ve tesviyesi yapılarak HALI KAPLAMA detayına geçilir.SENTETİK SUNİ ÇİM HALI KAPLAMASI:
Alt yapının tamamlanmasının ardından zemin düzgünlüğünü ve yumuşaklığını sağlamak amacıyla lastik granüller yüzeye serpilir ve tesviyesi yapılır.Yapılan bu dolgular üzerine suni çim halının özel zemin keçesi bütün sahayı kaplayacak şekilde serilir. Son olarak 27mm. hav yüksekliği olan,renk atma ve çürümelere karşı üretici firma tarafından 5 yıl süreli garanti edilen suni çim halı döşenerek üzerine 27-30 kg/m2 silisli kuartz kum serilir ve uygulama bitirilir. Serilen halının oyun çizgileri mevcuttur.ÇEVRE TEL-ÇİTİ:
Net 6.40 mt. boyunda, 2 1/2”lik borular hatıl üzerinde önceden 3.00 mt. ara ile bırakılmış olan ankrajlara montaj edilir. Yataydan gelen 4 sıra 2”lik borular, dikmelere kaynatılırlar. İstenilen yere montajı yapılmış 1 adet 1,00mt x 2,00mt ebatlarında servis kapısı vardır. Kaynak imalatı biten konstrüksiyon, antipas yapıldıktan sonra yeşil sentetik boya ile boyanır. Boruların dış yüzeylerine PVC kaplı yeşil renkte örgü teli.çekilen bu örgü tel üzerine gerdirme teli çekilerek montaj işlemi tamamlanır. Montajdan sonra Tel-Çitin toprak üzeri görünür yüksekliği h:6,00 m.’dir.

Halı Saha Uygulama Resimleri

 

hali-saha -1 halisaha-2 hali-saha-uygulama-3
 Halı Saha Teknik Uygulama
Resimi
 Halı Saha Teknik Uygulama
Resimi
Halı Saha Panel  Tel
Uygulaması
hali-saha-uygulama4 hali-saha-uygulama5 hali-saha-uygulama6
 Halı Saha Fens Teli
Uygulaması
Halı Saha Fens Teli
Uygulaması
Halı Saha Fens Teli
Uygulaması
hali-saha-uygulama7 hali-saha-uygulama8 hali-saha-uygulama9
Halı Saha Fens Teli
Uygulaması
Halı Saha Fens Teli
Uygulaması
Halı Saha Fens Teli
Uygulaması